RUSZY KONKURS W PROGRAMIE POIR 4.1.4: PROJEKTY APLIKACYJNE, INTELIGENTNY ROZWÓJ!

Rozpoczyna się konkurs w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2016-2022 (POIR). Jest to już czwarta część wieloletniego programu mającego na celu promowanie innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Tym razem konkurs dotyczy Projektów Aplikacyjnych oraz Inteligentnego Rozwoju.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych pomysłów, technologii i rozwiązań w dziedzinie inteligentnego rozwoju, które mogą być stosowane w praktyce biznesowej. Projekt aplikacyjny to taki, który proponuje zastosowanie określonej technologii czy rozwiązania do konkretnego problemu, wykorzystując innowacje i nowatorskie podejście.

Program przewiduje finansowanie tej części POIR z funduszy unijnych i ma na celu wspieranie loskich przedsiębiorstw w ich działaniach na rzecz przyszłości gospodarki opartej na wiedzy i innowacjach.

Aby wziąć udział w konkursie firmy zgłaszające muszą spełniać następujące warunki:

1. Być mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem, zarejestrowanym na terenie Polski.
2. Posiadać pomysł na Projekt Aplikacyjny lub Inteligentnego Rozwoju.
3. Przedstawić kompletną i jasną dokumentację zgłoszeniową.

Przedsiębiorstwa uczestniczące w konkursie mogą liczyć na wsparcie zarówno finansowe, jak i merytoryczne. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in:

1. Grant na realizację projektu o wartości nawet do kilku milionów złotych
2. Dostęp do szkoleń i wsparcia eksperckiego
3. Możliwość kooperacji z innymi firmami i instytucjami naukowymi

To doskonała okazja dla przedsiębiorców chcących zrealizować swoje innowacyjne pomysły lub rozwijać istniejące firmy. Rozwój technologiczny jest nie tylko ważny dla firm, ale to również jeden z kluczowych priorytetów polityki gospodarczej Polski.

Zgłoszenia będą przyjmowane od dnia ogłoszenia konkursu do momentu wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, konsekwentnie realizujących swoje innowacyjne pomysły, do udziału w konkursie, by wspólnie kształtować nowoczesną gospodarkę naszego kraju.

Więcej informacji na temat konkursu oraz szczegółowych warunków udziału można znaleźć na stronie internetowej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Nie zwlekaj, zgłoś swoją firmę już dziś – być może to właśnie Twój pomysł zmieni nasz rynek w dziedzinie technologii aplikacyjnych i inteligentnego rozwoju

Z radością informujemy, że ruszył konkurs w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) 4.1.4 „Wsparcie projektów aplikacyjnych”. To doskonała okazja dla innowacyjnych przedsiębiorców, by zdobyć potrzebne środki na rozwój i realizację swoich projektów.

Warto zwrócić uwagę na to, że tegoroczny konkurs ma kilka istotnych różnic w stosunku do wcześniejszych edycji. Po pierwsze, wyraźnie zatytułowany „Proces aplikacyjny” do działania zakłada już samodzielne prowadzenie działań badawczych oraz uczestniczenie w wspieranym projekcie inni partnerzy naukowi. Ponadto obecna edycja programu daje możliwość aplikowania we współpracy z jednostkami nauki.

Wnioski można składać jedynie elektronicznie, a konkurs będzie trwał aż do wyczerpania środków finansowych przewidzianych na ten cel. Przedsiębiorcy zainteresowani zgłoszeniem własnych projektów powinni przygotować się na spełnienie szeregu wymogów formalnych oraz konieczność zbudowania silnego konsorcjum badawczego.

Dofinansowanie oferowane w ramach konkursu kierowane jest do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw z sektora MŚP, które chcą wdrożyć nowe technologie i innowacje o wysokim potencjale wprowadzenia na rynek. Przedsiębiorstwa te mogą liczyć na wsparcie finansowe do 85% kosztów kwalifikowanych projektu, z możliwością uzyskania nawet 4 milionów złotych niezależnie od swojej wielkości.

W ramach tegorocznej edycji konkursu szczególny nacisk położony jest także na projekty służące realizacji inicjatywy działań szóstego filaru Krajowej Inteligencji Specjalistycznej (KIS). Wśród priorytetowych obszarów tematycznych znajdują się m.in. informatyka, telekomunikacja, automatyka przemysłowa, farmaceutyczna sektor, bioinżynieria i opieka zdrowotna oraz energetyka.

Konkurs POIR 4.1.4 jest kolejnym etapem wsparcia dla innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce dążących do dalszego rozwoju technologicznego i wprowadzenia potencjalnie rewolucyjnych rozwiązań na rynek. Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych zgłoszeniem własnych projektów do poznanie regulaminu konkursu oraz skonsultowania się z ekspertami, którzy wspomogą przygotowanie niezbędnej dokumentacji.

Już dziś warto zastanowić się, czy własna firma posiada odpowiedni potencjał innowacyjny, by zdobyć prestiżowe wsparcie finansowe i zdobyć miejsce na międzynarodowej arenie. Nie zwlekaj, zgłoś swój projekt już dziś i dołącz do ścisłej czołówki polskich firm, które rozwijają się dzięki Programowi Operacyjnemu Inteligentny Rozwój!

Możesz również polubić